Marija nas spominja, da je naše življenje potovanje proti dokončnemu srečanju

»Dragi bratje in sestre, dober dan!

Danes obhajamo slovesni praznik Vnebovzetja Device Marije in v evangeliju bogoslužja zremo mlado dekle iz Nazareta, ki se takoj po tem, ko je sprejela Angelovo oznanilo, odpravi na pot, da bi obiskala svojo sorodnico.

Lep je ta izraz evangelija: »in šla na pot« (prim. Lk 1,39). Pomeni, da Marija ni imela za privilegij novico, ki jo je prijela od Angela, nasprotno, šla je iz hiše in se odpravila na pot, z hitrostjo tistega, ki želi oznaniti to veselje drugim in z naglico, da bi pomagala svoji sorodnici. To njeno prvo potovanje je pravzaprav prispodoba vsega njenega življenja, kajti od tistega trenutka bo Marija vedno na poti hoje za Jezusom, kot prva učenka Kraljestva. In na koncu se njeno zemeljsko romanje zaključi z vnebovzetjem, kjer skupaj s svojim Sinom uživa za vedno veselje večnega življenja.

 

Bratje in sestre, Marije si ne smemo predstavljati »kot nepremičen voščen kip«, ampak lahko v Njej vidimo sestro s ponošenimi sandali … in tako zelo utrujeno« (C. CARRETTO, Beata te che hai creduto, Roma 1983, st. 13), zaradi dejstva, da je hodila za Gospodom in šla naproti bratom, in potem zaključila svoje potovanje v slavi Nebes. Na ta način je Sveta Devica tista, ki hodi pred nami, in ki nas vse spominja, da je tudi naše življenje nenehno potovanje proti obzorju dokončnega srečanja.

 

V molitvi prosimo Marijo, naj nam pomaga hoditi na tem potovanju proti srečanju z Gospodom.« (Papež Frančišek v nagovoru pred opoldansko molitvijo Angelovega češčenja na Trgu sv. Petra, 15.8.2024)

 

Papež Frančišek: Marija nas spominja, da je naše življenje potovanje proti dokončnemu

Papež Frančišek: Resnična vera in molitev odpreta razum in srce, ne zapreta